ua en ru

Кабмін ввів квоти на імпорт коксу в Україну в 2013 р. в обсязі не більше 210 тис. т

Кабінет міністрів України ввів квоти на імпорт коксу в Україну в 2013 р. в обсязі не більше 210 тис. т. Відповідну постанову уряду №462 від 3 липня 2013 р. було опубліковано вчора на сайті уряду.

Кабінет міністрів України ввів квоти на імпорт коксу в Україну в 2013 р. в обсязі не більше 210 тис. т. Відповідну постанову уряду №462 від 3 липня 2013 р. було опубліковано на сайті уряду.

Таким чином, Кабмін зняв повну заборону на імпорт коксу, яка була введена 1 червня 2013 р. Ініціатором перегляду рішення виступив меткомбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг". За даними "Металургпрому", в 2012 р. "АрселорМіттал Кривий Ріг" щомісяця споживав в середньому 250 тис. т коксу, з яких 100 тис. т припадало на імпорт.

У поточному році через спад виробництва у зв'язку з падінням попиту і несприятливої кон'юнктури цін на метал у світі підприємство просило уряд дозволити імпортувати не менше 60 тис. т коксу на місяць. "Наша бізнес-модель побудована таким чином, що ми, як частина транснаціональної корпорації ArcelorMittal, яка володіє активами в тому числі в Польщі та Казахстані, постачаємо туди з України залізорудну сировину, а назад в тих же вагонах веземо кокс", - пояснив в коментарі "Комерсант-Україна". глава представництва "АрселорМіттал Кривий Ріг" у Києві Володимир Ткаченко. - Тому ми однозначно підтримуємо рішення уряду".

Уряд ввів обмеження на імпорт коксівного вугілля і коксу через їх надлишок на внутрішньому ринку в минулому і на початку цього роках. За рахунок цього в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, таким чином, намагалися гарантувати збут коксу та вугілля українського виробництва.

Раніше окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів України про квотування імпорту вугілля та коксу. Позов на рішення Кабміну подала корпорація ІСД.

Цікаво, що за даними ІК "Ренесанс Капітал", найбільше імпорт коксівного вугілля в минулому році збільшили Алчевський меткомбінат, що входить в "Індустріальний союз Донбасу" (на 69%), Evraz Group (47%), Запорізький коксохімічний завод (33%) і "Арселор Міттал Кривий Ріг" (8%). Більша частина вугілля імпортували з Росії, Австралії, Казахстану та США.

В "ІСД" вважають, що якщо меткомбінатам не дозволять імпортувати хоча б 13 млн т якісного вугілля, то вони можуть просто зупинитися. "Із-за необхідності купувати українську продукцію нам доведеться для виготовлення 1 т коксу використовувати майже на 80% більше вугілля. Це підвищить собівартість і зробить сталь нерентабельною. Набагато простіше буде просто скоротити виробництво", - сказали компанії.

Втім, пішовши на поступки "АрселорМіттал Кривий Ріг", уряд не поставив крапку в цьому питанні, зазначає аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка. "Індустріальний союз Донбасу" оскаржив у суді рішення уряду про введення обмежень, і виграв справу в першій інстанції. Крім того, Україна зіткнулася із загрозою застосування торгових санкцій з боку інших країн імпортерів української продукції", - зазначив він. За його словами, департамент захисту внутрішнього ринку Євразійської економічної комісії Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан) почав повторне розслідування для перегляду розміру ставок антидемпінгових мит відносно сталевих труб, що походять з України і ввозяться на територію Митного союзу. Крім цього, зараз комісія з міжнародної торгівлі США (USITC) розглядає можливість початку антисубсидіарного або антидемпінгового розслідування щодо постачальників сталевих труб з України.

Вирішити проблему профіциту вугілля в Кабміні неодноразово обіцяли за рахунок переведення українських ТЕЦ з газу на вугілля, чого досі не зроблено.